Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

Çevirgel duası nedir, nasıl okunur? Çevirgel duası ne işe yarar, kimler okuyabilir? Dua hakkında merak edilenlere yazımızdan bakabilirsiniz.

Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?
MEDYUM ASAF HOCA
7/24 WhatsApp İletişim
05523874910
05387369122

Çevirgel duası yapılışı bakımından, sevdiklerine en kısa sürede yeniden kavuşmak isteyen kişiler tarafından en çok araştırılan manevi uygulamaların başında gelmektedir. Özellikle evlenip boşanma arifesine gelmiş çiftler, atılan söz ve nişan yüzükleri, çok sevdiği halde terk edilen sevgililer gibi pek çok kişi için Çevirgel duası çok önemli bir misyonu yüklenmektedir. Çevirgel duası okuyarak sevdiğinin gönlünü yeniden kazanmak isteyen herkesin bu duayı ritüeline uygun bir şekilde icra etmesi gerekir. Bu konuyla ilgili bilinmesi gereken bütün detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Çevirgel Duası Nedir?

Çevirgel duası, hem İslam alimlerinin dua kayıtlarının içinde hem de Kur’an’da bulunan özel nitelikli bir duadır. Adından da anlaşılacağı gibi giden sevgiliyi, eşi, kocayı geri getirmek ve yeniden kendine aşık edebilmek için okunan bir duadır. Çevirgel duası etkisini çok çabuk gösteren aşık etme duaları arasında yer almaktadır. Sadece ayrılan çiftler için değil aynı zamanda kayıp eşyalar için de okunan tesiri yüksek bir dua olarak bilinmektedir. Örneğin çok sevdiğiniz, manevi ya da maddi değeri yüksek bir eşyanız kaybolduğunda da Çevirgel duasını aslına uygun bir şekilde okuyarak kayıp eşyanıza yeniden ulaşabilirsiniz.

Çevirgel Duası Hangi Niyetler İçin Okunur?

Havas ilimleri dışında hakiki İslam ilimlerinde de en çok ilgi gören Çevirgel duası, belirli niyetler için okunduğunda çok çabuk etki göstermekte ve kabul olmaktadır. Çevirgel duası okunuşu bakımından şu şekilde niyetler edilerek okunması gereken kuvvetli bir duadır:

 • Karı koca arasında giderek azalan aşk ve muhabbeti yeniden canlandırmak
 • Giden sevgiliyi geri getirmek
 • Kaybolan eşyaların kendiliğinden ortaya çıkmasını sağlamak
 • İki sevgili ya da karı koca arasındaki muhabbeti artırmak
 • Kısmet açmak, özellikle biten ilişkilerden sonra kısmeti yeniden çağırmak
 • Kaçan bereketi ve huzuru getirmek
 • Büyü yapmadan sevgiliyi aşık etmek

Çevirgel Duasını Okurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anadolu’da yüzyıllar boyunca hüküm sürmüş bütün devletlerin halkları tarafından bilinen ve uygulanan bir dua olan Çevirgel duası, günümüzde sadece medyum hocalar tarafından yardıma muhtaç kişiler adına okunmaktadır. Eğer siz de çaresizliğinize bir son vererek hayatınızın aşkını kaçırmamak, onu yeniden kendinize büyük bir aşk ve tutkuyla bağlamak istiyorsanız yapmanız gereken Çevirgel duasını aslına ve esaslarına uygun olarak okumaktır. Çevirgel duasıyla sevgiliyi geri getirme işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Duayı içten ve büyük bir şevkle okumak gerekir.
 • Edilen duanın elbet sonuç vereceğine yüksek inançla okunmalıdır.
 • Tam bir teslimiyet ruh hali içinde okunmalıdır.
 • Duayı okumadan önce boy ve namaz abdestlerinin tam olmasına dikkat edilmelidir.
 • Duayı temiz ve güzel bir yerde okumaya özen gösterilmelidir.
 • Duayı okumadan önce çevrenizdekilere bu duayı okuyacağınızdan bahsetmemeniz ve reklam yapmamanız önemlidir.
 • Duayı bitirir bitirmez etki göstermesini beklememek gerekir. Aceleci davranılmamalı ve sabırla okumaya devam edilmelidir.
 • Duanın birkaç gün içinde kabul olmaması inancına kapılmak yanlıştır. Bu konuda isyan etmemek çok önemlidir.
 • Duayı başka insanlara maddi ve manevi açıdan zarar verecek şekilde okumamak gerekir. Bu duanın kişileri ayırma büyüsü olarak okunmaması çok ama çok önemlidir.
 • Duanın birkaç zaman sonra kabul olmasıyla birlikte herkes için en hayırlısının olduğu kabul edilip şükredilmelidir.

Anında etkili aşk büyüsü tarifleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Çevirgel Duası Arapça Okunuşu

Çevirgel duası Arapça okunuşu en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Duanın Arapça aslına uygun olarak okunması şu şekilde olmalıdır:

Bismillahirrahmanirrahîm Elhamdülillâhi leke Ya Allahu Filanca’nın / örneğin Eşimin, gönlünü bana bağla, beni sevsin, aramızda muhabbet hasıl olsun kalbini bana çevir bana geri dönsün beni sevsin her daim yanımda olsun aşk-ı muhabbeti aramızda celp et. Elhamdülillâhi ya Ya Allahu Filanca’nın / örneğin Eşimin, gönlünü aklını ve kalbini bana sımsıkı bağla, beni sevsin, aramızda muhabbet ile aşk hasıl olsun!! Aklını ve kalbini bana çevir bana geri dönsün beni sevsin her daim yanımda olsun Ya Vedud ismi Şerifinin hatırına aşk-ı muhabbeti aramızda celp et.

İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur`ân-ı Kerim. Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm. Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm. Ve bihürmeti İmanil mü`minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin. İlâhi senin lûtfun için ve senin in`amın için ve senin ihsanın için. İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için. Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai Teşehhüd hürmeti için Filanca`nın / örneğin Eşimin, gönlünü canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil. Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca`nın / örneğin Eşimin, gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil.

lâhî senin bin bir adın hürmeti için doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur`ân-ı Kerim. Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm. Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm. Ve bihürmeti İmanil mü`minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin. İlâhi senin lûtfun için ve senin in`amın için ve senin ihsanın için. İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için. Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai Teşehhüd hürmeti için Filanca`nın / örneğin Eşimin, gönlünü canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil. Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca`nın / örneğin Eşimin, gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil

Çevirgel Duası Ritüeli

Çevirgel duasının ikinci bölümünde de duanın kabul olunacağına dair yüksek inançla okuma yapılmalıdır. Okurken sakin bir ortamda gönülden dua etmek gerekir. Çevirgel duasıyla aşık etmek için okumaların her gün ciddiyetle yapılması gerekir. Çevirgel duasının ikinci kısmı şu şekilde devam etmektedir:

Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ya Cebarrü İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca`nın / örneğin Eşimin, gönlünü bana çevirgil. İlâhi Musa Aleyhisselâm`ın iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrarı Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmı ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi mü’minin velmü’minat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, İlâhi müşfik gönüller hürmeti için, Filanca`nın / örneğin Eşimin, gönlünü aklını, Bana bağla bağlılığımız ebedi olsun, gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahmud kılıvergil. Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabı malûm zemekanide ise bikarar kılıvergil. İlâhi senin sırrın için, ve sübhani devrani hürmeti için, İlâhi zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musallî ve Ahmed Tugranî ve meşari selem hürmeti için, İlâhi Ma’ruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için, İlâhi Şeyh Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmutasıl, İlâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî ve Şeyh Muhammed hürmeti için, İlâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlâhi imanlı kullar âbidler ve sadıklar ve mü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza erade şeyen en yekule lehu künfeyekünu. Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun. İlâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi. Bihürmeti hazihil, âyetil kerim. Filanca`nın / örneğin Eşimin, gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil. İlâhi cümle hâlâik arasında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve âlem halkını bana müsehhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemi mü’minler arasında hub eyle.

Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain. İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilel’aserati ya mukallibelkülibi vel ebsar, Filanca`nın / örneğin Eşimin, gönlünü bana dost kılıvergil. Ya ilâhel’evveline velâhirine. İyyake na’budu ve iyyake nestein. Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketi verruha. Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur’anil Hakim inneke leminelmürselîne. Âlâ, sıratin müstekimin. Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ ya’lemune. Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune. Sümmün hükmün üymün fehüm lâ yübsirune. Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min re’sihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin evnüsü kin fe’iza emintüm femen temettea bil’umreti ilelhacci. Bismillâhirrahmanirrahîm Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu. Birahmetike ya erhamerrahimine. Vel’hamdülillâhi rabbil’âlemine. Amin.

Çevirgel Duası Okunduktan Sonra Yapılacaklar

Çevirgel duasını 100 kere okumak en hızlı tesir göstermesini sağlayacaktır. Çevirgel duasını tamamıyla okuduktan sonra 2 rekat şükür namazı kılmanız tavsiye edilmektedir. 21 gün boyunca okumayı yaptıktan sonra ciddi anlamda kayda değer bir sonuç alamadıysanız, bu ameli ritüeline uygun bir şekilde ve tam kararlı olacak biçimde yapmaya devam etmenizde gerekmektedir. Ritüeli uygulamaya başlayacağınız günü özel seçmeniz faydalı olacaktır. Çevirgel büyüsü ya da duasını muvaffak eylemek istiyorsanız yeni ayın ilk Perşembe gününden itibaren okumalarınıza başlamanız gerekir. Ehli sünnet ve medyum hocalar da bu duanın okunmasından sonra yapılacaklar konusunda insanları bilgilendirmeye gayret etmektedir. Bu kişilerin tavsiyelerine göre dua adabının bitiminde kesinlikle bütçeniz dahilinde bir vakıf veya bir ihtiyaç sahibine gücünüzün yettiği miktarda sadaka vermeniz faydalı olacaktır.

MEDYUM ASAF HOCA
7/24 WhatsApp İletişim
05523874910
05387369122
YAZAR BİLGİSİ
Medyum Asaf Hoca
Gizli ilimler aleminden sırlı ve manevi bilgiler, havas ilmi, vefk ilmi ve ledünni ilimler uzmanı. Profesyonel bir şekilde Ritüel danışmanlığı ve Gerçek bir Fal deneyimi yaşamak için manevi destek alabilirsiniz.

WhatsApp
+905528641478
+905526461369
gizlirituel@gmail.com
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Asaf Hocaya Danışın
Canlı
Medyum Asaf hocayla canlı görüşün
× İletişim
En iyi Medyum Bestami Hoca - Medyum Destek - Medyum Geylani